Özetle Ada Kent Üniversitesi

  • ercantekin
  • -
  • 11.4.2017

Doğu Akdeniz’de bir ada olan Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya’dan sonra üçüncü büyük adadır. 70 km kuzeyde Türkiye, 100 km doğuda Suriye, 370 km güneyde Mısır, 950 km kuzeybatıda Yunanistan ve 170 km güneydoğuda Lübnan ve İsrail ile komşudur. 

Kıbrıs adasının yüzölçümü 9.251 km2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 3.355 km2 ve Güney Kıbrıs ise 5.896 km2'dir. Adanın kuzeyi özellikle üniversiteleriyle tanınmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti, yabancı öğrencilerin ülkeye gelmesi için büyük fırsatlar ve avantajlar sunmaktadır. 

Turistik bir ada olan Kıbrıs’ın, özellikle Gazimağusa ve Girne şehirleri yükseköğretim öğrencileri için bir cazibe merkezidir. Ada nüfusunun üçte biri öğrencidir. Kıbrıs, dünyanın en önemli eğitim üslerinden biri olma yolundadır.

İlgili Fotoğraf & Görseller

Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi Özetle Ada Kent Üniversitesi
HAKKIMIZDA

Üniversitemizin kampüsü, şehrin merkezinde 24 saat yaşayan bir yerdir. Tüm birimleri 7/24 hizmet vermektedir. Kampüsümüz güçlü bilişim alt yapısıyla günün 24 saati ücretsiz geniş bant internet hizmeti sunmaktadır. Araştırma, iletişim ve paylaşım için sınırsız ve güvenli bir dijital ağ oluşturulmuştur.

Bu Web Sitesi Avrupa Eğitim Kurumları Web Geliştiricisi Ercan Tekin tarafından yapılmıştır.