Rektörün Mesajı

  • ercantekin
  • -
  • 11.4.2017

Değerli Gençler,

Ada Kent Üniversitesi’nin en önemli hedefi, bir “kent üniversitesi” olarak öğrencilerinin yaşadığı toplum ve dünyayla bütünleşmesini sağlamaktır. Onların iletişimi güçlü, sosyal bağları kuvvetli, değerleri olan değerli bireyler olarak yetişmesidir.

Üniversite seçmek bir anlamda gelecek seçmektir. Yükseköğretim; okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde edinilen birikimlerin, deneyimlerin evrensel bir vizyonla yeniden yapılandırılması, geleceğin temeli haline getirilmesidir. Ada Kent Üniversitesi bu süreçte birikimleri, değerleri ve deneyimleriyle sizlerin şansı ve başarınızın garantisi olacaktır.

Bu üniversite, Avrupa Eğitim Grubu’nun İstanbul’daki okul öncesi-ilköğretim-ortaöğretim ve yükseköğretim birikimlerinin zirvesidir. Kurumsal kültürünün özünde insani değerleri en üstte tutan dünya odaklı bir vizyon, düşünmeye ve uygulamaya dayalı bir mesleki eğitim ve bütün bunları anlamlı kılacak bir değerler eğitimi vardır.

Üniversitemizde beş fakülte ve bir meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Bunlar; Eczacılık Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi/İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’dur.

Kıbrıs, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok değerli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadromuz başarılı bir eğitimin güvencesidir. Eğitim dilimiz İngilizce ve Türkçedir. Bir huzur adası olan Kıbrıs’ta güvenli, özgür ve çokkültürlü bir uluslararası ortamda, yükseköğretim dünyasının zenginliğini yaşamak için, 21. yüzyılın yeni dünyasını kuracak bilgi, beceri ve anlayışlara sahip olabilmek için, profesyonel bir anlayışla aile sıcaklığının sentezlendiği bir ortamda sizleri Ada Kent Üniversitesi’ne bekliyoruz.

Geleceği birlikte kuralım.

Sevgilerimle…

HAKKIMIZDA

Üniversitemizin kampüsü, şehrin merkezinde 24 saat yaşayan bir yerdir. Tüm birimleri 7/24 hizmet vermektedir. Kampüsümüz güçlü bilişim alt yapısıyla günün 24 saati ücretsiz geniş bant internet hizmeti sunmaktadır. Araştırma, iletişim ve paylaşım için sınırsız ve güvenli bir dijital ağ oluşturulmuştur.

Bu Web Sitesi Avrupa Eğitim Kurumları Web Geliştiricisi Ercan Tekin tarafından yapılmıştır.